Son birkac haftadır duzenli olarak gelen sızıntılar, Samsung'un yeni bir akıllı saatinin cok yakın olduğunun ipucunu veriyordu. Yeni ortaya cıkan bir goruntu ise, tasarıma ilk bakış imkanını sunuyor olabilir.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Samsung Galaxy Sport olarak adlandırılması beklenen yeni saat, gectiğimiz yıl duyurulan Galaxy Watch'u takip edecek ama daha cok fitness odaklı bir cihaz olarak duşunuluyor. Yeni goruntu, 91Mobiles sitesine, sitenin "guvenilir bir kaynak" olarak adlandırdığı bir kaynak tarafından verilmiş durumda. Kaynağın guvenilirliği icin bizim kefil olmamız pek mumkun olmasa da, 91Mobiles daha once de bu tur sızıntıları doğru bir şekilde sunmuş olan bir isim.
Eğer goruntu doğruysa, yeni saatin dairesel bir ekran ile sağ tarafında gezinti icin iki dairesel tuşa sahip olacağı goruluyor. Ayrıca saat Galaxy Watch'dan daha zarif gozukurken, spor yaparken rahat olması icin daha hafif olacağı da tahmin edilebilir.
Gosterilen saat beyaz kordon ile krom bir goruntuye sahip olsa da, Samsung'un başka renk secenekleri sunacağı da rahatlıkla ongorulebilir. Her ne kadar teknik ozellikler hakkında net bir bilgimiz olmasa da, Samsung'un rakipleri ile rekabet edebilmek icin en azından bir kalp ritmi sensoru, GPS ve normal bir adım sayar koyacağına neredeyse kesin gozuyle bakılabilir. Yine benzer bir şekilde, Galaxy Sport'un en azından belirli bir seviyede su dayanımı olacağı da tahmin edilebilir.
Onceki HaberSpotify, Gimlet Media'yı Satın Alabilir