2015 yılının ilk yarısında bir muzik platformundan fazlası olmak adına podcast desteğini sunmaya başlayan Spotify, bu hamlesinin ardından podcast servisini surekli olarak genişletmeye devam ettirdi. Buna ek olarak gectiğimiz Ekim ayında Spotify for Podcasters uygulamasını Beta olarak denemeye sunan platform, dileyen herkesin platforma kendi podcast şovlarını ekleyebilmesini sağlama amacında.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Şimdi ise Spotify kulllanıcıları, platformun muzik arşivi kadar podcast programlarına da ilgi gostermeye başlayabilir zira populer muzik ve podcast servisinin bir başka dijital medya şirketi ve Homecoming, Reply All ve The Cut gibi populer şovların arkasındaki isim olan Gimlet Media'yı satın alması gundemde. Satın alma anlaşmasının arkasında soylentilere gore 200 milyon dolar gibi yuksek bir rakam bulunuyor ancak bu iddia henuz firmalar tarafından doğrulanmış değil.
Eğer soylentilere konu olan satın alma gercekleşirse bu anlaşma Spotify'ın podcast endustrisinde buyuk bir ilerleme kaydetmesini sağlayacak. Ozellikle Gimlet, İsvecli populer muzik platformunun Spotlight'ı duyurması ile ortak calışmaya başlayan bircok şirketten biri. Spotlight, Spotify tarafından duyurulan yeni bir multimedya formatı ve bu format, podcast programları ile birlikte fotoğraf ve video gibi gorsel coklu ortam turlerini de birleştirerek etkili bir sunum aracına donuşturuyor. Bu sebeple ve Gimlet Media'nın Spotify ile ortak bir calışma gecmişinin olması, iki firmanın birbirine aşina olduğunu gosteriyor.
Onceki HaberAlphabet akıllı ayakkabı geliştirdi...