Samsung, ozellikle son saati Galaxy Watch ile kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatmış, her ne kadar yola yalnızca Samsung telefonlarla uyumluluk konusunda ısrarcı olarak cıkmış olsa da, gelinen noktada kapılarını Apple'a kadar acmasıyla buyuk sukse yaratmıştı. Evet, hala bilmiyorsanız soyleyelim: Samsung'un akıllı saatleri Apple, yani iPhone ile de uyumlu olarak calışıyor. Fakat Apple tarafında bu kapılar hala kapalı, yani Apple Watch kullanan biri saatini Android'li cep telefonuyla entegre edemiyor. Samsung'un bu entegrasyon cozumu sayesinde pek cok Apple Watch kullanıcısını kulvarına kattığı bir gercek. Peki, yeni model ile de buna devam edebilecek mi?
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Evet, Samsung'un bir sonraki akıllı saati Galaxy Watch Active adıyla cıkacak. En azından kuşlar şimdilik bizlere boyle soyluyor. Gear Sport'un halefi konumuna yerleşecek olan Galaxy Watch Active, gelişmiş fitness ozellikleri icerecek.
Galaxy Watch Active ile ilgili bilinenler ise, saatin Gear Sport'tan 0.1 inc daha buyuk olacağı. Ekran 1.3 inc buyukluğunde olacakken, elbette dairesel yapı yine bu modelde de korunacak. Yine 360x360 piksel cozunurluk kullanacak olan Watch Active'in Samsung Pay ve NFC desteği bulunduracağı, ayrıca 230 mAh kapasitesinde bir batarya ile geleceği de soylenenler arasında. İşlemci olarak ise yeni Exynos 9110 yonga setini kullanacak olan Galaxy Watch Active, hoparlor ve LTE yetenekleriyle de donatılacak. Yine saat icin eSIM modeli de konuşuluyor, fakat bu sozler şimdilik oldukca cılız.
Bakalım, belki Galaxy Watch Active'i de 20 Şubat'ta yapılacak olan Samsung Unpacked etkinliğinde gorebiliriz. Şimdilik bekliyoruz.
Onceki HaberInstagram "Kendine Zarar Verme"ye Onlem Alacak Sonraki HaberSpotify'dan İki Buyuk Adım Birden!