LG, Barcelona'da gercekleşecek olan MWC 2019 icin yeni amiral gemisi modelini 24 Şubat tarihinde duzenlemeyi planladığı tanıtım etkinliğinde tanıtacak. LG G8 ThinQ ismi ile tanıtılacak olan amiral gemisi modeli icin hazırlıklar devam ederken cihaz hakkında heyecan verici detaylar ortaya cıkıyor.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri LG, yaptığı duyuruda yeni amiral gemisi modelinin LG G8 ThinQ olacağını doğrularken, telefonun on kamerasının ToF (Time of Flight) kamera teknolojisi ile donatılacağını acııkladı. Sensor, Infineon Technologies ile ortak olarak geliştirilecek ve REAL3 goruntu sensoru ToF deneyimine guc verecek.
ToF kameraları, cihazdan yansıtılan kızılotesi ışınlarının kameraya tekrar ulaşma suresini hesaplayarak cihazın derinlik ve uzaklık verilerini almasını sağlıyor. Bu teknoloji size tanıdık gelebilir zira Apple'ın iPhone X serisi ile birlikte tanıttığı Face ID teknolojisi de aynı prensipten faydalanarak yuz tarama işlevini yerine getiriyor. ToF teknolojsi de bu şekilde LG G8 ThinQ'in yuz tanıma işlevine sahip olmasını sağlayabileceği gibi ozcekimlerde bokeh efektini yaratmakta da kullanılabilir.
Biyometrik guvenlik acısından coğu şirketin ekran ici parmak izi okuyucu cozumune yoneldiği bugunlerde LG'nin yuz tanıma teknolojisine yonelmesi dikkat cekici. LG, ozellikle Android akıllı telefonlar arasında henuz yaygınlık kazanmamış bu teknolojiyi LG G8 ThinQ modelinde one cıkan bir ozellik olarak kullanmak istiyor olabilir. Teknolojinin nasıl calıştığı ve LG G8 ThinQ modelinin başka hangi teknolojilerle donatılacağı ile ilgili diğer ayrıntılar ise Şubat ayının sonunda yapılacak olan MWC 2019 etkinliğinde belli olacak.
Onceki HaberGoogle, ML desteği ile 100m spam daha durdurdu Sonraki HaberGuardians Of Galaxy 3'un yıldızından acıklamalar!