Samsung'un yeni amiral gemisi modelleri gectiğimiz gun sızdırıldı ve yeni akıllı telefon modellerinin tasarımında dikkat ceken detaylardan biri ise bir ekran ici parmak izi okuyucu sensoru bulundurması beklenmeyen "ucuz Galaxy S10" modeli Galaxy S10e uzerindeki parmak izi okuyucusunun telefonun yan kısmında, guc butonunun uzerinde bulunmasıydı.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Galaxy S10e, tasarımında parmak izi sensorunu ergonomik acıdan hatalı bir noktada bulunduruyor olabilir.Gorsel: Slashleaks Samsung'un amiral gemisi cihazlarının tasarımında parmak izi okuyucusuna verdiği yer coğu zaman bir eleştiri konusu oldu. Guney Koreli teknoloji devinin bu sorunu Galaxy S10 ve S10+ modellerinde sunacağı ve parmak izi sensorunu ergonomik olarak uygun bir yerde konumlandırmasını sağlayacak olan ultrasonik ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisi ile cozeceği duşunuluyor.
Ancak bu teknoloji, iddialara gore tum Galaxy S10 modellerinde bulunmayacak. Dahası, sızdırılan gorseller uygun fiyatlı bir amiral gemisi olması beklenen Samsung Galaxy S10e modelinin parmak izi okuyucusunun ergonomik olarak oldukca kotu bir yere konumlandırıldığını gozler onune seriyor. Gorsele gore Samsung'un Galaxy S10e modelinde parmak izi okuyucusunu bulunduran guc butonunu telefonun sağ kenarının en ust noktasına konumlandırdığı goruluyor.
Galaxy S10e modelinin Infinity-O ekran teknolojisi sayesinde 5.8 inc boyutundaki ekranını Galaxy S9'a kıyasla daha kucuk bir govdeye sığdıracağı aşikar. Bu sebeple kullanıcıların telefonu kavrarken sorun yaşamayacağı duşunulebilir ancak parmak izi sensorunun alışılmadık konumu, bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.
Samsung, Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 modellerinde parmak izi okuyucusunu kamera ile aynı hizada konumlandırdığı icin eleştirilmiş, Guney Koreli teknoloji devi ise bu eleştirileri dikkate alarak Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note 9 modellerinde parmak izi okuyucusunu ergonomik olarak daha uygun bir konuma getirmişti.
Samsung'un Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinde sunacağı ekrana dahil parmak izi okuyucusu ile bu sorunun tamamen cozuleceği duşunulse bile Samsung, Galaxy S10e'nin tasarımı ile bu alanda bir adım geriye gitmiş ve kompakt bir amiral gemisi modelinin tasarımı konusunda buyuk bir hata yapmış olabilir.
Onceki HaberMicrosoft Build etkinliğini duyurdu Sonraki HaberEssential Phone 2 Şaşırtmayacak