Son aylarda Nokia 9'la ilgili bircok sızıntıyla karşılaştık. Mobil Dunya Kongresi'ndeki tanıtımı cok yaklaşan telefon, şimdi yeni bir goruntuyle bir defa daha karşımızda.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Bu seferki sızıntının kaynağı, 91Mobiles ve bize telefonun nasıl olacağını gosteriyor. Buna gore Nokia 9 PureView, 18:9 ekran oranıyla gelecek. Cihazın ustundeki ve altındaki cerceve, kamera, kulaklık, Nokia logosu ve sensorleri barındıracak. Nokia 9 PureView'un cerceveleri normal boyutlarda gorunse de, şu sıralar piyasadaki neredeyse tum telefonlar, cerceveyi kucultmek icin cabalıyorlar. Nokia'nın bu konuda cok endişelenmediğini goruyoruz.
Goruntuler, Nokia 9 PureView'un arka yuzunun bir miktar kavisli olacağını gosteriyor. 5,99 inc QHD+ (2960 x 1440 piksel) ekranla gelmesi beklenen telefon, 18,5:9 ekran oranı sunuyor. Gorilla Glass koruması sunan ekran, muhtemelen HDR10 desteğiyle gelecek. Cihazın ic carklarına baktığımızda, muhtemelen Snapdragon 845 yonga seti ve 6GB RAM ile işlediğini goreceğiz. Depolama alanının ise 128GB olması bekleniyor. On yuzde 12MP kamera bulunacağı, telefonun 4.150mAh kapasiteli bir pil kullanacağı soyleniyor.
Onceki HaberKablosuz Şarj, 2023 Yılında Oncelik Kazanabilir