Nokia, yıllık satış toplantısını İstanbul'da duzenledi. Kuresel telekomunikasyon devi Nokia, Lizbon'dan Vladivostok'a kadar uzanan Avrupa pazarı icin bu yıl onceliklerini ve stratejilerini tartışmak uzere 700 şirket lideri ve yoneticisini İstanbul'da bir araya getirdi. 1965'ten bu yana Turkiye'de yerel faaliyetlerini surduren Fin şirketinin oncelikleri arasında ekonominin dijitalleşmesi ve 5G iletişim ağlarının daha hızlı bir şekilde yayılması icin calışmalar yapmak yer alıyor.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri İstanbul, Orta Doğu Avrupa ve Orta Asya bolgesinde (CECA-Central East Europe and Central Asia) Nokia icin bolgesel bir merkez olarak hizmet veriyor. CECA bolgesi; batıda Avusturya ve Orta Doğu Avrupa ulkelerinden, doğuda Azerbaycan, Kazakistan, Ozbekistan ve diğer Hazar ve Orta Asya ulkelerine kadar uzanan toplamda 23 ulkeden oluşuyor. Nokia'nın Turkiye'de yaklaşık 800 calışanı bulunuyor.
"Turkiye bizim icin onemli"

Nokia icin Turkiye pazarının cok onemli olduğunu belirten Nokia Orta Doğu Avrupa ve Orta Asya Başkanı Mikko Lavanti, "Buradan, buyumekte olan CECA bolgesi icin 250 milyondan fazla insana yonelik işimizi kolayca yonetebiliyoruz. Turkiye'de ilk calışmaya başladığımız gunden bu yana yerel yeteneklerle teknik bir uzmanlık geliştirdik. Bu yeteneğimizi dunya genelindeki 100'den fazla ulkede yer alan muşterilerimize daha iyi bir hizmet vermek icin kullanıyoruz. Ayrıca buradaki varlığımız sayesinde, Turkiye icin iyi olan yeni teknik ve ticari yetkinlikleri de getirdik. Kapsamlı uctan uca portfoyumuz ve kuresel gucumuzle Turkiye'de 5G'nin yayılması ve devam eden dijitalleşme surecinde ideal ortağıyız," dedi.
İLGİLİ HABER Alphabet, mali raporu acıkladı! Onceki HaberObi Wan Kenobi donemini anlatan Star Wars yolda! Sonraki HaberKablosuz Şarj, 2023 Yılında Oncelik Kazanabilir