Evet, Samsung'un son amiral gemisi Galaxy Note 9'un kalemi S Pen, bilindiği gibi son versiyonu ile Bluetooth uzerinden cok sayıda kontrol yeteneği kazanmıştı. Uzerindeki buton ile mobil deklanşor gorevi goren S Pen, yeni model Galaxy Note 10'da yeni ozellikler de getirecek.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Samsung'un ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi icin doldurduğu resmi belgede, S Pen'e ozel bir yeteneğin patenti yer alıyor. Patente gore, S Pen icin dahili bir kamera yerleştirmeyi duşunen Samsung, ustelik bu kamerayı optik zum yetenekli olarak tasarlamayı duşunuyor.
"Bir lens ve optik goruntu sensoru iceren elektrikli bir kalem cihazı" ifadeleri gecen patent ile gorunuşe gore Galaxy Note 10'da S Pen, tamamen bağımsız olarak fotoğraf cekebilecek. Elbette S Pen uzerindeki kameranın yakaladığı goruntuleri yine Galaxy Note 10 uzerinden goreceğiz. Bu noktada, Galaxy Note 9'da yalnızca deklanşor yeteneği kazanan S Pen'in Galaxy Note 10'da kamera yeteneğini kazanması, bir bakıma insanın aklına Galaxy Note 11'de neler yapabileceğini getirmiyor değil. Ancak elbette Galaxy Note 11 ile ilgili sızıntıların gelmeye başlaması icin ilk olarak Galaxy Note 10'u gormemiz gerekiyor.
Samsung, kısa bir sure sonra Galaxy S10 akıllı telefonunu tanıtacak. Onu takiben ise sıra Galxay Note 10'a gelecek. Galaxy Note 10'un tanıtımı icin ise yaza kadar beklememiz gerekecek.
Onceki HaberSosyal Medyada Mağduru Olanlara Destek!