LG'nin ses uretebilen bir ekran uzerinde calıştığını, bu ekranı LG G8 ThinQ telefonunda kullanabileceğini gecen ay duymuştuk. Guney Koreli firma, bu dedikoduları bugun yaptığı duyuruyla doğruladı.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri LG, bir sonraki amiral gemisi telefonunun Crystal Sound OLED (CSO) teknolojisiyle geleceğini soyledi. OLED ekranı diyafram olarak kullanarak titreşimler yoluyla ses uretebilen CSO, Nisan 2018'de gosterilmişti. LG, bu teknolojiyi kullanan bir TV'yi ise CES 2018'de gostermişti. Anlaşılan o ki CSO teknolojisi, artık telefonlara girmeye hazır ve LG G8 ThinQ, bu teknolojiyle Mobil Dunya Kongresi'nde ortaya cıkacak.
Bu teknolojinin kullanılacak olması, cihazın alt kısmında bir hoparlor bulunmayacağı anlamına gelmiyor. Bu hoparlor, stereo ses sunmak icin kullanılmaya devam edilecek. Buna ek olarak iyi bir ses kalitesi icin Hi-Fi Quad DAC da kullanılmaya devam edilecek. Bu yetenek, bazı pazarlarda satılan G6'larda yoktu ancak LG V30 ile geri donmuştu.
LG G8 ThinQ'in diğer ses ozellikleri arasında telefonun dahili boşluklarını kullanarak "muthiş" bir bas urettiği iddia edilen Boombox Speaker ve 7.1 kanallı sistemi kulaklıksız dahi taklit edebilen DTX:X 3D Surround Sound var. Bu ses yetenekleri, LG'nin Meridian ile ortaklığı sayesinde sunuluyor.
LG'nin bugunku duyurusu, aynı zamanda firmanın Mobil Dunya Kongresi hazırlıklarının da bir onayı niteliğindeydi.
Onceki HaberMicrosoft Nisan 2020 Guncellemesine Hazırlanıyor Sonraki HaberAOC Yeni Oyun Canavarı Monitorlerini Tanıttı!