Opera, kullanıcılarına ucretsiz VPN (Sanal Ozel Ağ) hizmeti sunan bir tarayıcı olarak diğer tarayıcılardan ayrılıyor. Masaustu surumunde bu hizmeti uzun bir suredir sunan tarayıcı, aynı hizmeti Android kullanıcılarına da ayrı bir uygulama olan Opera VPN uygulaması ile sunmuştu.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Ancak Opera VPN uygulaması bir sure sonra sona erdirildi ve kullanıcılar icin ucretsiz VPN seceneklerinden bir tanesi bu şekilde ortadan kalktı. Ancak Opera, VPN hizmetini Android kullanıcılarına ucretsiz olarak bir kere daha sunmak icin harekete gecti ve Opera Tarayıcı'nın Android surumune gelecek olan yeniliği bir blog yazısında duyurdu.
Opera'nın Android tarayıcısının son beta surumu, dahili VPN ozelliği ile kullanıcıları ayrı bir VPN uygulaması yuklemekten kurtaracak. Opera'nın sunduğu ucretsiz VPN hizmetinin bir veri kotası bulunmuyor ve şirket, herhangi bir kullanım kaydının tutulmayacağı konusunda soz veriyor. Ancak Opera'nın VPN servisinin sunduğu sunucular belirli bolgeler ile sınırlı olacak. Avrupa, Amerika ve Asya'da bulunan sunucular VPN bağlantısı icin erişime acık olacak fakat kullanıcılar bu secenekler arasında tam sunucu konumunu secme ozgurluğune sahip değil.
Yine de ucretsiz bir VPN hizmeti olarak Opera'nın sunduğu VPN cozumu oldukca iyi bir secenek olarak kendini gosteriyor. Opera bu ucretsiz ve sınırsız hizmetini aynı zamanda masaustu tarayıcısında da sunduğunu hatırlatalım.
Onceki HaberGalaxy S10'un Duvar Kağıdı Sızdı Sonraki HaberSamsung Akıllı Telefonlarda Terabyte Sınırını Aştı