Tanıttığı ilk Pixel modelinden beridir Google, tasarım dilinde buyuk bir değişikliğe gitmedi. Ancak son sızıntı doğru bir gelişmeye işaret ediyorsa, Google'ın bir sonraki amiral gemisi on yuzunde sadece ekran taşıdığı yeni bir tasarım anlayışını getirebilir.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri 91mobiles'a gore Google tarafından kaydedilen bir patent, Pixel'in alışıldık tasarım anlayışının heyecan verici bir yenilikle buluştuğu bir tasarımı gozler onune seriyor. Google, patente gore yeni Pixel modelinde de arka yuzde alışıldık iki tonlu tasarımı kullanırken fotoğraf ve video kaydı icin tek bir ana kamera bulundurmaya devam edecek. Telefonun kenarlarında ise değişen herhangi bir şey yok: ses acma ve kapama butonlarının yanı sıra guc butonu da telefonun sağ tarafındaki yerlerini korurken sol tarafta tek bir SIM kart girişi gorunuyor. Ancak en buyuk surpriz, telefonun on yuzunde gizli. Telefonun on yuzu, ekrandan başka herhangi bir şey bulundurmuyor ve gorunuşte herhangi bir on kamera, ahize, hoparlor, cerceve veya centiğe de rastlanmıyor.
Bu, telefonun tasarımında on kamera herhangi bir kaydırma mekanizmasının da gorunmemesi ile birlikte bircok soru işareti doğuran bir durum. Google'ın Pixel 2 ve Pixel 3 modellerinin on yuzlerinde bulundurduğu ve cok beğenilen stereo hoparlorlerin de bulunmaması, Pixel 4'un bu konuda ekrana dahili ses sistemi gibi akıllıca bir cozum sunacak olması ihtimalini akla getiriyor.
Elbette ki bu patentte bulunan gorseller, teknik taslaklardan oluşuyor ve patentte on yuze dair bir detay bulundurulmuyor olabilir. Bu durumda Google'ın patentini yakın zamanda detaylandırması gundemde olacaktır. Alternatif olarak, Google'ın patentindeki gorsel sadece on yuzdeki cam paneli de gosteriyor olabilir. Bu, Pixel 4'un tum sensorler ve ekranı bu panelin altında, alışıldık konumlarında bulundurması ihtimalini hesaba kattığı icin mantıklı bir acıklama olabilir. Son olarak, patent Pixel 4 ile ilgili olmayan bir belge de olabilir. Bu durumda Google'ın patenti doldurma amacının zamanının otesinde bir duşunce ile Pixel akıllı telefon tasarımını guvence altına almak istemesi olabilir.
Google'ın Pixel 3 modelini gectiğimiz Ekim ayında tanıttığı duşunulduğunde, yeni Pixel modeli icin onumuzde daha cok uzun bir sure olduğu acıkca goruluyor. Bu surecte model hakkında yeni bir bulguya rastlandığında bunu sizinle paylaşıyor olacağız.
Onceki HaberElife E8, 100MP Cozunurluklu Kamera İle Gelebilir