Dunyanın en buyuk yazılım şirketi olan Microsoft, dunyanın en populer web tarayıcısı olan Chrome’a Zaman Cizelgesi desteği getirdi. Bu sayede Windows 10’da uzun zamandır var olan ve hem iOS hem de Android cihazlarda uygulama ve tarama gecmişinin senkronize edilmesini sağlayan Zaman Cizelgesi ozelliği, Edge ile sınırlı olmaktan kurtularak daha populer bir web tarayıcıya kavuşmuş oldu.

Chrome Web Mağazası uzerinden indirebileceğiniz Web Activities adlı Zaman Cizelgesi ozelliği, Windows 10 yuklu aygıtlarınız arasında Chrome tarama gecmişini senkronize etmenizi sağlar. Son derece faydalı gorunen bu ozellikteki tek soru işareti oluşturan nokta, Chrome tarama gecmişinizin bir kopyasının Microsoft sunucularında yer alacak olması. Gizlilikle ilgili tartışmaların alevlendiği bu gunlerde dikkat cekici bir durumda.
Zaman Cizelgesi ozelliği Chrome icin yeni yayınlanmış olsa da hem Chrome hem de Firefox icin altı aydan uzun suredir kararlı olmayan surumu ile kullanılabiliyordu. Microsoft, Chrome Web Activities surumunu resmi olarak yayınladı ancak Firefox surumunun ne zaman yayınlanacağı şu an icin bilinmiyor.