LinkedIn, gectiğimiz Temmuz’da Microsoft tarafından 26,2 milyar dolara satın alınmasından sonra başlayan kapsamlı yenilenme surecinde onemli bir aşamaya geciyor. Tasarımını baştan sona yenileyen LinkedIn, gelişmiş arama ozellikleri, proaktif onerilerle yenilenen masaustu versiyonunu onumuzdeki haftalarda kullanıma sunacak.
Gelişmeyi bugun yani 19 Ocak’ta resmi blogundan yaptığı yazılı acıklamayla duyuran LinkedIn, yeni tasarımla mesajlaşma ve iceriği platformun kalbine getirmeyi amacladığını soyluyor. Bunun icin arama tarafında onemli iyileştirmeler yapan LinkedIn’den yapılan aramalarda, LinkedIn’deki iş ilanları, kişiler, gruplar gibi sonucların yanında paylaşılan icerikler de acık bir şekilde getiriliyor. Tasarımını genel olarak sadeleştiren LinkedIn’in hemen hemen tum ozelliklerine ulaşmak yeni arayuzde kolaylaşıyor. Aramalar daha ongorulu bir şekilde kullanıcıya yardımcı oluyor.
Yenilenen LinkedIn’de ana sayfa, mesajlaşma, bildirimler, iş ilanları, profilim, profesyonel ağım ve arama olmak uzere yedi ana kategoride navigasyon yapabiliyorsunuz. Bunların dışında, orneğin LinkedIn Learning gibi bir alana gitmek icinse “Daha fazla” ikonuna tıklamanız yeterli oluyor.
Yeni tasarımla mesajlaşma konusunu onceliklendiren LinkedIn, gezintinizin her adımında size iletişime gecebileceğiniz potansiyel bir bağlantı gosteriyor. Mesajları mesaj kutusundan koşede acılan sabit bir pop-up pencereye taşıyan LinkedIn, sonunda bu ozelliğe guncel bir gorunum kazandırmış oluyor.
Kullanıcıların LinkedIn’de etkileşim ve gecirdiği zaman gibi onemli parametreleri iyileştirmeyi amaclayan LinkedIn, size profilinizi iyileştirecek daha iyi oneriler sunmaya başlıyor. Bu onerilerin, LinkedIn’i coğu ucretli kullanan yetenek avcıları gibi onemli bir kesim icin kritik bilgiler icerdiğini hatırlamak da faydalı.
Yeni tasarımla birlikte LinkedIn’in kullanıcılar tarafından cokca şikayet edilen ana sorunları kısmen cozulmuş gorunuyor ancak kesin bir yargıya varmak icin tasarımın onumuzdeki birkac hafta icinde kullanıma sunulmasını beklememiz gerekiyor.
Microsoft kısa bir sure once LinkedIn ile entegrasyon surecine ilişkin yol haritasını acıklamıştı