Tup bebek yontemiyle ilgili merak edilenler tup bebek tedavisi ile ilgili her şey tup bebek uygulaması ile ilgili merak edilenler tup bebek yontemi hakkında her şey tup bebek ile ilgili...

Tup bebek yontemiyle ilgili merak edilenler tup bebek tedavisi ile ilgili her şey tup bebek uygulaması ile ilgili merak edilenler tup bebek yontemi hakkında her şey tup bebek ile ilgili her şey ve tup bebek ile ilgili bilgiler sagliksiteniz.com adresinde acıklandı.
Tup bebek hakkında her şey

Tup bebek yontemi, sperm ve yumurtalarının laboratuvar ortamında bir araya getirilip ana rahmine yerleştirilmesi sonucu bebek sahibi olmayı sağlayan bir tedavi yontemidir. Pek cok cift normal yollarla gebe kalamıyor ve bu gebe kalamama sebepleri arasında pek cok faktorun rolu bulunuyor. Kimi zaman gelen ureme hucrelerinin bebek taslağını oluşturmaması,kimi zamanda embriyonun rahime tutunamaması gibi nedenler gebeliği engelliyor.
Tup bebek yontemi ile merak edilenler o kadar fazla ki. Gunumuzde gebe kalamayan ciftlerin sayısı giderek artıyor ve pek cok cift tup bebek yontemine başvurmayı son care olarak goruyor. Bu nedenle tup bebekle yontemiyle ilgili her şeyi oğrenme ihtiyacı ortaya cıkıyor. Tup bebekle ilgili merak edilenlere sizler icin acıkladık.
Tup bebek yonteminin uygulanması icin aranan şart, ciftlerin evli olmasıdır.
Tup bebek yonteminde erkekler icin yaş sınırı yoktur. Kadınlarda ise doğurganlık 37 yaşından sonra azalmaya başlar.
Kilo sorunu yaşayan kadınlarda doğurganlık oranı daha duşuk olduğundan kilo verilmesi tup bebek yonteminin başarısını artırır.
Erkeğe spermiogram (meni testi, semen analizi) yapılması, kadının adetinin ikinci veya ucuncu gununde kanda bakılacak hormon profilinin kontrol edilmesi, jinekolojik muayene ve ultrasonografinin cekilmesi gibi tedavi aşamaları izlenir.
Bu tetkikler değerlendirildikten sonra 15 ile 45 gun arasında cifte tedavi uygulanır.
Uygulamanın en onemli aşaması; en az 12 en fazla 30 gun surecek olan ilac tedavisidir.
Tup bebek yonteminde kullanılan hormon ilacları kansere neden olmaz, ancak yaklaşık 2 kilo aldırabilir. İlacların iştah arttırması da kilo almanızdaki nedenlerin başında gelir.
Tup bebek uygulamasında yumurtalar toplanırken ağrı duyulmuyor ve işlemler ortalama yedi dakika suruyor.