Dondurulmuş embriyo ile tup bebek tedavisi işlemi ciftlerin kendi kararları olmamakta, bu tedavinin uygulanması icin doktorun dondurulmuş embriyo yontemini gerek gormesi ile yapılmaktadır. Dondurulmuş embriyo yonteminde amac, yumurtaları yuksek kalitede...

Dondurulmuş embriyo ile tup bebek tedavisi işlemi ciftlerin kendi kararları olmamakta, bu tedavinin uygulanması icin doktorun dondurulmuş embriyo yontemini gerek gormesi ile yapılmaktadır. Dondurulmuş embriyo yonteminde amac, yumurtaları yuksek kalitede korunmak ve gebeliğin başarı şansını yukseltmektir. Bu yontem aynı zamanda embriyo gelişimi yavaş olan anne adaylarında embriyonun gelişim gucunu yakalamak icin ya da ilaclarla yumurtalıkların uyarılması esnasında aşırı uyarılma sendromu riski bulunanlarda anne adayını riske atmamak icin sonra kullanmak uzerede embriyo dondurulabilir.
Dondurulmuş embriyo ile tup bebek tedavisi

Uzman hekimlere gore dondurulmuş embriyo yontemi ile doğan bebeklerin, diğer tup bebeklere gore daha sağlıklı ve 253 gr daha ağır doğduğu soylenmektedir. Dondurulmuş embriyo yonteminde bebek yarım hafta gec doğduğu icin, diğer bebeklere nazaran daha sağlıklı olması yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bir gercektir.
Dondurulmuş embriyo transferi işlemi sonrasında geride kalan embriyolar imha edilmiyor, tekrar dondurulup gerek gorulduğunde yeni transferde kullanılıyor. İlmi araştırmalara gore dondurulmuş embriyolar cok uzun bir bekleme suresinden sonra cozulduğunde bile kaliteli bir gebelik şansı veriyor.