Tup bebek normal şartlar altında bebek sahibi olmayan ciftlerin başvurmuş olduğu, uzun soluklu ve sabır isteyen, bazı zaman başarıya ulaşılan bazı zamanda başarısızlıkla sonuclanan bir metottur. Hem kadının hem de...

Tup bebek normal şartlar altında bebek sahibi olmayan ciftlerin başvurmuş olduğu, uzun soluklu ve sabır isteyen, bazı zaman başarıya ulaşılan bazı zamanda başarısızlıkla sonuclanan bir metottur. Hem kadının hem de erkeğin bir takım hususlar neticesinde tup bebek tedavisi ile anne ve baba olma isteğinin gercekleşmesinde tup bebek yonteminin başarılı gecmesi oldukca muhimdir. Peki hem kadın hem de erkek tup bebek başarısını arttırmak icin nelere dikkat etmeli, hangi hususlar tup bebek başarısını arttırmaya yararlıdır, buyurun yazımızdan oğrenelim.
Tup bebek başarısını arttırmak

Tup bebek başarısının artmasında ki en onemli husus, kadının yaşıdır. Kadının yaşı ne kadar genc olursa tup bebek tedavisinin başarılı gecme olasılığı da o kadar yuksek olur. Yaş hususunun yanı sıra kadının yumurta sayısı, erkeğin sperm kalitesi ve miktarı da tup bebek şansını arttırmada rol oynar.
Tup bebek tedavisinin başarısının artmasında tedavi boyunca uygulanan bir takım tekniklerinde rolu bulunur. Secilen tup bebek merkezinin labarotuvarının yeterli donanımda olması ve yeterli tekniklerin kullanılması başarı oranını arttırır. Burada en onemli faktor ise, kişiye ozel tedavi seceneğinin uygulanmasına dikkat edilmesidir. Bu sebeple tercih ettiğiniz tup bebek merkezlerinin tam teşekkurlu olmasına dikkat edin.
Tup bebek tedavisinin başarısını arttırmak istiyorsanız tedavi boyunca hem anne hem de baba kesinlikle alkol ve sigara kullanmamalı, sağlıklı ve duzenli beslenmeye dikkat etmeli, hekimlerinin onerilerine kulak vererek uzerlerine duşen gorevleri layıkıyla yerine getirmelidirler.