Yaz ve kış mevsimlerinde tırnaklarınızdan tutun saclarınıza kadar tum vucudunuz hırpalanma evresi gecirmiştir her halde. Yıpranan ve cansız gorunum kazanan saclarımızın kotu gorunmeye devam etmesi de cabası. İşte size parlak saclar icin bakım onerileri.
* Saclarınıza, banyo yapmadan once organik zeytinyağı ile masaj yapınız. Ve zeytinyağının sacınızda 1 saat beklemesini sağlayınız. Sonra istediğiniz şampuan kullanabilirsiniz.
* Saclarınızı besleyen diğer urunse yumurtadır. Yumurta, zeytinyağı, badem yağı ve lavanta yağından 1 tatlı kaşığı alarak karışımı hazırlayın ve sacınıza surun. Daha sonra sac kepiyle kapatarak 1 saat bekleyin ve ara ara masaj yapmayı unutmayın.
* 10 damla Hindistan cevizi yağı, 10 damla zeytinyağı, 10 damla badem yağı ve 10 damla susam yağını cam bir kÂsenin icine koyarak karıştırınız. Daha sonra parmaklarınızı bu karışıma bandırın ve sac diplerinizden sac uclarına kadar masaj yaparak surun. Strec folyo ile sarın ve 45 dakika bekletin. Daha sonra yıkama işlemine gecebilirsiniz. Parlak saclara kavuşmanız icin bunlar onemli detaylardır. Ve haftada en 2 defa bu yağ ozlu sac maskesini uygulayın.
* Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu’nun verdiği ısırgan ozlu suyla sacınızı yıkamanız, sacınızın hem uzamasına hem sağlam kalmasına hem de kırıkların oluşmasına engel olması bakımından yarar sağlayacaktır.
Etiket sac parlak saclar parlak saclar icin oneriler parlak saclar icin ne yapabilirim parlak saclar icin doğal bakım parlak saclara nasıl sahip olabilirim? Sac Bakımı