Uzmanlar, sarkık ve kucuk goğus sorunu yaşayan kadınlara uygulanan ve maliyeti 4 bin lirayı bulan estetik goğus operasyonlarında patlama yaşandığını belirtiyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, kendilerine her kesimden ve meslekten kadınların başvurduğunu, koltuk altından, iz bırakmayacak şekilde goğus buyutme ameliyatını yaptıklarını soyledi.
Kadınların goğuslerinin sarkık ve kucuk olması, istedikleri ic camaşırı, bikini ve bady gibi giysileri giyememenin yanında, zaman zaman eşler arasında onemli sorunlar yaşanmasına da neden oluyor. Bu sorunu yaşayan kadınlar, kendini beğenmiyor, eşini tatmin edemediğini duşunerek cinsel soğukluk duyuyor, psikolojik sorunlar yaşıyor, bircoğu eşinin yanında cıplak kalamıyor ve sosyal uyum bozuklukları da yaşanabiliyor. İmkanı olanlar, bu durumdan kurtulmak icin estetik, plastik cerrahi merkezlerine koşuyor. Son zamanlarda bu merkezlere olan ilginin arttığı, hatta patlama yaşandığı belirtiliyor. Bu ameliyatın maliyeti ise 4 lirayı buluyor.
Once karşı cıkıyor sonra teşekkur ediyorlar
Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Durmuş, bu sıkıntıları aşmak isteyen kadınlara başta eşlerinin karşı cıktığını soyledi. Dr. Durmuş, “Guzel bir goğus yapısına sahip olmak isteyen kadınların bir bolumu bu konuda eşlerini ikna edip, onların iznini alarak yaptırıyor. Fakat iclerinde eşlerinin izni olmadan da gelip goğuslerini buyuten kadınlar var. Zamanla her iki taraf da bu konuda mutlu oluyor. Hatta bu işe başından karşı cıkan erkekler daha sonra eşleri ile ile birlikte gelip bizlere teşekkur bile ediyorlar” diye konuştu.
Hayal ettiği goğuslere kavuşan kadınların kendine guveninin arttığını ve bunu da eşine olumlu olarak yansıttığını belirten Dr. Ebru Durmuş, “Protezle meme buyutme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı bir sonuc veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını duzelten, onları yaşama daha bağlı bir hale getiren bir ameliyattır.” dedi.
Dr. Durmuş, “Bize başvuranlar arasında her meslek grubundan kadın bulunuyor. Artık, ister başı kapalı, ister acık olsun, butun kadınlar estetik ve guzel gorunmek istiyor. Kadınlar artık goğus buyutmeye buyuk ilgi gosteriyor” diye konuştu.
Dr. Ebru Durmuş, yaptıkları koltuk altından iz bırakmayan goğus buyutme ameliyatında meme protezlerinin, meme şeklinde hazırlanan balona benzer yapıda olduğunu belirten Dr. Durmuş, “Silikonun vucut icin sağlığa hicbir zararı yoktur. Koltuk altında derinin kotlanma cizgilerinin uzerinden 3- 4 santim kesilir.
Goğus altına doğru bir tunel hazırlanır ve meme protezi bu tunelin icinde genellikle goğus kasının altına yerleştirilir, enfeksiyon riski ciddi anlamda azalır. Ameliyat yarası koltuk altında olduğu icin goğus uzerinde ameliyat izi olmaz. Sut kanallarına zarar vermez” dedi.
Etiket meme buyutme Goğus Dikleştirme Meme Dikleştirme goğus buyutme estetik ameliyat estetik goğus operasyonları goğus buyutme ameliyatı goğus estetiği goğuslerin kucuk olması goğuslerin sarkık olması iz bırakmayan ameliyat iz bırakmayan goğus buyutme ameliyatı kucuk goğus sorunu kucuk goğusler meme buyutme ameliyatı meme dikleştirme ameliyatı meme estetiği meme protezi meme protezleri meme şekli sarkık goğus sorunu Dr. Ebru Durmuş