Hamileler spor yapabilir mi hamilelikte spor yapılır mı gebelikte spor nasıl yapılır gebelikte spor yapmak zararlı mı hamilelikte spor yapmanın sakıncası var mı hamilelikte spor nasıl yapılır gebelikte spor yaparken...

Hamileler spor yapabilir mi hamilelikte spor yapılır mı gebelikte spor nasıl yapılır gebelikte spor yapmak zararlı mı hamilelikte spor yapmanın sakıncası var mı hamilelikte spor nasıl yapılır gebelikte spor yaparken dikkat edilecekler sagliksiteniz.com’da!

Gebelik doneminde vucudu deforme olmasın isteyen ve gebelik oncesi duzenli olarak spor yapan anne adayları hamilelik doneminde spor yapmanın bir sakıncası olup olmadığı konusunda endişelere kapılırlar. Uzmanlara gore gebelik doneminde spor yapılabilir ancak, gebelikte yapılması tavsiye edilen spor ve egzersiz hareketlerini yapmak şartıyla.
Hamilelik doneminde yapılacak egzersiz hareketlerini duzenli bir şekilde yerine getirmeye ozen gosterirken aynı zamanda gebelikte beslenmeye de cok dikkat edilmelidir. Gebelik doneminde spor yapan anne adayları gunde en az 12 bardak su icmeye de dikkat etmelidir. Egzersiz yaparken mevsimine uygun spor kıyafetleri giymede ozen gostermekte fayda var.
Hamileler spor yapabilir. Hamilelik doneminde spor yapmak isteyen anne adayları icin uygun spor ve egzersiz hareketleri oncesinde 5 dakika ısınma yapılmalıdır. Vucut ısısı ise kesinlikle 28 dereceyi gecmemeli ve nabızda 140’ın ustune cıkmamalıdır. Bu onemli uyarılara dikkat ettiğiniz zaman gebelik doneminde spor yapmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.