Kış aylarında sor yapma tutkusu olan ve kışın da hem formda hem de sağlıklı bir bedende olmak icin kış sporları yapmak isteyenler icin, kışın yapılabilecek en guzel spor dallarını sizlerle...

Kış aylarında sor yapma tutkusu olan ve kışın da hem formda hem de sağlıklı bir bedende olmak icin kış sporları yapmak isteyenler icin, kışın yapılabilecek en guzel spor dallarını sizlerle paylaştık. Kışın yapılan sporlar nelerdir, ulkemizde yapılan kış sporları nelerdir gibi sorularınızın yanıtlarını alabileceğiniz bu makalemizde, karlı ortamları sevenler icin en guzel kış spor dalları yer almaktadır. Karlı ve buzlu zeminlerde kışın yapılacak sporlarda cok daha dikkatli olunmalı ve kesinlikle kış sporları eğitim almadan yapılmamalı, aksi durumda sakatlanma ve ciddi zedelenmeler husule gelebilir.
Kışın yapılan sporlar

Hem sağlıklı bir yaşam hem de kış aylarında fiziksel aktiviteyi arttırmak icin karlı ortamları seviyorsanız buz uzerinde ve kar uzerinde yapılabilecek en guzel kış spor dallarını bakın nelerdir.
Kış sporları listesi ve kış sporlarının alt dalları sizler icin…
Buz pateni: Kışın en cok sevilerek yapılan kış sporlarından bir tanesidir. Buz pateni; artistik buz pateni, kısa kulvar surat pateni, surat pateni, buz dansı ve senkronize buz pateni gibi alt dalları olan bir kış sporudur.
Kayak: Kayakta buz pateni gibi en cok tercih edilen kış spor dallarından birisidir. Karlı dağlarda cok zevkli bir kış sporu olan kayağın, alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, serbest stil kayak, kuzey kombine, skiboarding, skibob, kayakla atlama gibi alt dalları bulunur.
Kış sporları arasında yer alan bir diğer spor dalı da kızaktır. Kızak; bobsled, skeleton, kızaklı kopek yarışı gibi alt dallara sahip bir kış sporudur.
Snowboard, takım sporları arasında bandy, korling, buz hokeyi, motor sporları arasında kar motosikleti kışın yapılan sporlar arasındadır.