Sağlıklı yaşam icin sporun etkileri, sağlıklı yaşam icin sporun faydaları, sağlıklı yaşam icin sporun ve egzersizin onemi, sağlıklı yaşamak icin sporun hayatımızdaki onemi yazımızın devamında merak edenler icin acıklandı. Daha...

Sağlıklı yaşam icin sporun etkileri, sağlıklı yaşam icin sporun faydaları, sağlıklı yaşam icin sporun ve egzersizin onemi, sağlıklı yaşamak icin sporun hayatımızdaki onemi yazımızın devamında merak edenler icin acıklandı. Daha sağlıklı ve daha duzeni bir yaşam surmek, daha fit bir bedene sahip olmak, beynimizin gelişmesini sağlamak ve sorunların ustesinden kolayca gelebilmek icin hayatımızda spor ve egzersizin her daim yer alması gerekiyor.
Sağlık icin sporun onemi

Sağlıklı bir yaşam icin sporun onemi oldukca buyuktur. Ustelik duzenli spor guclu bir bedene sahip olmamızı da sağlayacağı icin, hayattan daha fazla zevk almaya başlayacağız. Sağlıklı bir yaşam icin spor, cocukluk doneminden itibaren alışkanlık haline gelmelidir. Bunun icinde biz buyuklerin model olma sorumluluğu ustlenerek cocukları spor teşvik etmemiz gerekiyor.
Sağlıklı yaşamak icin sporun hayatımızdaki onemi şoyledir;
Daha sağlıklı bir beden ve gelişim. Yaşayarak oğrenme becerisi kazanma. Sosyalleşme ve dayanışma. İletişim kurabilme. Durustluk ve centilmenlik değerleri kazanma. Uretici gucu ortaya koyabilme yeteneğine sahip olma. Karşılaşılan problemlerin ustesinden gelebilme zihnine sahip olma. Stresten uzak kalma ve gerginliği vucuttan atma. Beceri ve motorik ozelliklerini geliştirme. Kişinin ozguvenini geliştirmesi.