Dunyada ve ulkemizde meme estetiği yaptıranların sayısı, her gecen gun katlanarak artıyor. Ameliyat sonrası problem yaşamamak icin, meme estetiği olmadan once araştırılması gereken 3 konuyu Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bulent Cihantimur acıkladı.
“ Goğus estetiği denilince sadece, meme buyutme operasyonları akla geliyor, oysaki hastanın meme dokusu oncelikli olarak incelenmeli, sarkıklığı, boyutu ve ya olası diğer problemleri anlaşıldıktan sonra, hangi uygulamanın yapılması gerektiği planlanmalıdır” diyen Estetik, Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bulent Cihantimur “ Soz gelimi sadece silikon implant takarak, sarkmış ve form kaybı yaşayan bir goğsu, dikleştirmek ve doğal bir forma sokmak mumkun değildir. Aynı operasyon icinde, meme dikleştirme ve sonrasında meme implantı yerleştirilerek istenilen forma kavuşturulur, bu sebeple hastaların her şeyden evvel, meme dokularındaki asıl sorunun ne olduğunu bilmeleri gerekir. Bunun icinde araştırmalarını yaptıktan sonra uygun buldukları bir estetik cerraha muayene olmaları lazımdır. Bu birinci kural. ” ifadesinde bulundu.
Oncelikle siz istemelisiniz
Meme operasyonu yaptırmadan evvel oncelikli olarak şu soruyu sormak gerekiyor: Bu operasyonu neden olmak istiyorum? Estetik operasyonlar kişisel tercihleridir. Eşiniz ya da cevrenizdekiler istiyor diye, kesinlikle kafanızda soru işaretleri bırakan uygulamalara sıcak bakmamalısınız. Eğer goğuslerinizin formundan memnun değilseniz ve bunu gercekten “siz” istiyorsanız yaptırmalısınız” diyen Cihantimur, ayrıca kendinden emin bir duruşun iyileşme donemine bile katkısı olduğunu vurguladı.
Ameliyat sonrası problem yaşamamak icin, meme estetiği olmadan once araştırılması gereken 3 konuyu Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bulent Cihantimur acıkladı...