Gebelik sevinci yaşayan kadınların karşılaştıkları en uzucu sorunlardan biri olan kimyasal gebelik sebepleri, kimyasal gebelik nedenleri ve kimyasal hamilelik neden olur sagliksiteniz.com’da acıkladık. Kimyasal gebelik, dollenen yumurtanın sağlıklı olarak embriyoya...

Gebelik sevinci yaşayan kadınların karşılaştıkları en uzucu sorunlardan biri olan kimyasal gebelik sebepleri, kimyasal gebelik nedenleri ve kimyasal hamilelik neden olur sagliksiteniz.com’da acıkladık.

Kimyasal gebelik, dollenen yumurtanın sağlıklı olarak embriyoya gelişimi olmadan devam eden bir hamileliktir. Kimyasal gebelik yalnızca kan testinde ortaya cıkar. Yapılan kan testinde Beta HCG hormonu normalin cok ustunde cıkar ve bu durum kimyasal gebeliğin anlaşılmasını sağlar. Cunku kimyasal gebelikte dollenen yumurta rahime yerleşmez ve kendiliğinden sonuclanır. Peki, kimyasal gebelik nedenleri nelerdir?
Sessiz gebelik olarak da isimlendirilen bu sorun kimi zaman dış gebelik ile de karıştırılmaktadır. Yumurta hucresi ve spermin tuplerde birleştikten sonra rahim icine tutunamaması nedeniyle kimyasal gebelik meydana gelir. Bebeğin oluşma esnasında meydana gelen hatalar kimyasal gebelik nedenleri arasındadır. Kromozom anormallikleri kimyasal hamilelik nedenleri başındadır.