Şeker hastası nasıl hamile kalır diyabet hastası nasıl hamile kalır diyabetli kadınlar hamile kalır mı şeker hastası kadınlar hamile kalır mı şeker hastalığı olan nasıl hamile kalır sagliksiteniz.com ekibi bu...

Şeker hastası nasıl hamile kalır diyabet hastası nasıl hamile kalır diyabetli kadınlar hamile kalır mı şeker hastası kadınlar hamile kalır mı şeker hastalığı olan nasıl hamile kalır sagliksiteniz.com ekibi bu soruların yanıtlarını sizler icin acıkladı.
Şeker hastası nasıl hamile kalır?

Hamile kalmak isteyen ancak diyabet hastası olan kadınların en cok korktuğu durumlardan bir tanesi de, şeker hastası olmalarından dolayı hamile kalmalarının zorlaşmasıdır. Uzmanlar diyabet hastası kadınların hamile kalmadan once ozel takip ve tedavi programına alınmalarını tavsiye ediyorlar.
Gebelik oncesinde şeker hastası olmayan, ancak gebelikle birlikte diyabet hastalığı ortaya cıkan kadınların da duzenli bir şekilde takibe alınması, kişiye ozel diyet ve egzersiz uygulaması gerekir. Boylece soz konusu hastalık sağlıklı bir bebek dunyaya getirmeye engel olmaz.
Diyabet hastalığı ile yaşamayı oğrenen kadınların, duzenli kontrollerini yaptırması ve onerilen tedaviyi uygulaması hamile kalmalarını engellemez. Diyabet hastaları gebe kalmak icin mutlaka bu onerileri dikkate almalıdır. Cunku anneden bebeğe geciş gosteren bir hastalıktır, diyabet. Eğer doğru ve duzenli tedavi surdurulurse bu risk ortadan kalkmış olur.