Anne olmak her kadının en buyuk arzularından biri olduğu gibi, pek cok keyifli yanı bulunmakta ve en neşeli anlar ise dokuz aylık bir donemden sonra bebeğin kucağa alınması, eve yeni...

Anne olmak her kadının en buyuk arzularından biri olduğu gibi, pek cok keyifli yanı bulunmakta ve en neşeli anlar ise dokuz aylık bir donemden sonra bebeğin kucağa alınması, eve yeni bir neşe kaynağı gelmesi ve ozellikle de yeni evli ciftlerin evindeki sessizliğin yerini neşeli bir sesin almasıdır. Ancak bu keyifli anların yanı sıra bazı annelerin doğum sonrası yaşadıkları bir takım mutsuzluklarda bulunmakta ve bunların başında ise doğum sonrası karın sarkması gelmektedir. Maalesef pek cok annenin yaşamış olduğu bu sıkıntı annelerin vucudunda hoş bir gorunum sağlamadığı icin psikolojik sorunlara bile sebebiyet verebilecek niteliktedir. Peki doğum sonrası karın sarkmasının gecmesi icin yapılabilecek nelerdir?
Doğum sonrası karın sarkmaları

Doğumdan sonra husule gelen karın sarkmasının sebebi, gebelikte karnı sertleştiren, gerilmesine yardım eden ve ic organların vucut dışına itelenmesini engelleyen kasların zayıflamasıdır. Karın kaslarının zayıflamış olması sebebiyle doğumdan sonra karnın toparlanamamasına ve eski haline donememesine neden olmaktadır. Doğumdan sonra karın sarkmasını gecirmenin en doğal yolu ise spor yapmaktır.
Doğum sonrası karın sarkmasının onlenmesi icin duzenli olarak spor yapılmalı ve beslenmeye de cok dikkat edilmelidir. Karın egzersizleri zayıflamış olan karın kaslarının guclenmesine ve karnın toparlanmasına olanak sağlar. Karın kaslarını guclendirici egzersizler doğum sonrası karın sarkmasına en etkili cozum yollarından birisidir.
Doğum sonrası karın sarkması tedavisi icin karın germe estetik ameliyatı da bir secimdir. Doğumdan 3 ay sonra yapılması uygun olan karın germe estetik ameliyatından 6 ay sonra karnın normal haline donmesini sağlar.