Sağlıklı beslenme hem kilo kaybı sağlamak hemde bazı hastalıkların tedavisinde oldukca onemli rol oynar. Brat diyeti ile ishale cozum başlığında da bundan bahsedeceğiz. Her yaştan insanı halsiz bırakan ishale yonelik bu diyete mutlaka goz atın. İşinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz.
Brat diyeti ile ishale cozum

İshal farklı nedenlere bağlı olarak vucuttaki su seviyesini duşurerek halsiz bırakabilen bir rahatsızlıktır. Siz yada cocuğunuz bu durumdan muzdarip ise uygulayabilceğiniz bazı yontemler ile bu soruna cozum bulabilirsiniz.
Brat Diyeti Nedir?
BRAT diyeti, hazımsızlık, ishal, gastroenterit gibi sorunlardan muzdarip olanlar icindir. Diyetin temeli muz, pilav, elma ve tost uzerine kuruludur. İsterseniz cay ve yoğurdu ekleyebilirsiniz. Bu gıdalarla beslendiğiniz takdirde mide rahatsızlıkları ve ishalin daha cabuk gecmesini sağlayabilirsiniz. Sadece bu rahatsızlıklar değil hamileliğin ilk aylarında mide bulantısı yaşayan kadınlar icinde uygundur. Hamile kadınlar bu beslenme şeklini doktoruyla konuşup uygulamalılardır.
Brat diyetinde temel amac kilo kaybı değildir. Sağlıklı bir beslenme ile oluşmuş sağlık sorunlarına cozum bulmaktır.
Kusma ve ishal gibi sorunlarlarınız varsa bu diyet size kaybettiğiniz su ve mineralleri hızlı bir şekilde geri kazandırmayı amaclar. Mide yada bağırsak rahatsızlıkları yaşıyorsanız, midenizi yormayacak doğru ve doğal besinlere ihtiyacınız olur. Rahatsız mide karışık besinleri sindiremez.


Brat diyetini uygularken tuketebileceğiniz besinler gibi tuketmemeniz gereken besinlerde vardır. Bunlar kafein iceren icecekler, alkol, sut, karbonatlı karışımlar, işlenmiş hazır gıdalardır.
Piyasada brat diyeti adı altında hazır besinler bulunabiliyor. Ancak midenizin hassas olduğu bu donemde bu urunleri tuketmemeye calışın. En sağlıklısı evde iceriğini bildiğiniz gıdalardan hazırlamak olucaktır.
Brat Diyeti Kısa Vadelidir.
Bu diyeti uygularken asıl amac kilo kaybı değil eski sağlığınıza kavuşmak olduğu icin rahatsızlığınız bittikten sonra diyeti bırakın. Brat diyeti sağlıklı besinlerden oluşur, ancak bu besinler normal zaman icin vucudun ihtiyaclarını karşılayamaz. Bu diyet sadece ishal ve mide rahatsızlıkları icindir.
Brat diyetini uygulamaya başladıktan sonra 2 gun icerisinde şikayetleriniz hala devam ediyorsa hemen bir doktora danışmalısınız.