Duygusal stres duygusal stresin belirtileri duygusal stres nedir duygusal streste gorulen belirtiler duygusal stres belirtisi sagliksiteniz.com’da acıklandı. Bilim insanları stresin belirtilerini kesin olarak acıklamakta zorluk cekiyorlar. Cunku stres herkeste farklı...

Duygusal stres duygusal stresin belirtileri duygusal stres nedir duygusal streste gorulen belirtiler duygusal stres belirtisi sagliksiteniz.com’da acıklandı.

Bilim insanları stresin belirtilerini kesin olarak acıklamakta zorluk cekiyorlar. Cunku stres herkeste farklı belirtiler ortaya cıkartan bir olgudur. Kişiden kişiye gore değişkenlik gosterdiği ve 50’ye yakın belirtisi bulunduğu icin stresin kesin olarak belirtileri şunlardır diye bahsetmek cok yanlıştır. Peki duygusal stres nedir?
Duygusal stres, kişinin duygu durumu değişiklikleri sonucunda ortaya cıkar. Yaşadığımız olaylara birer anlam yuklemek, bazı şeylere cok fazla onem vermek, beklenti ve arzularımızın oldukca yuksek olması bizi duygusal strese surukler. Bircok insanın yaşadığı streste budur.
Duygusal stresin belirtileri de diğer stres ceşitleri ile benzerlik gostermektedir. Saclarda, ağızda, kalpte, akciğerlerde, sindirim sisteminde, beyinde, deride ve ureme organında bir takım belirtiler meydana getirir. İşte duygusal stres belirtileri:
Sac kaybı Uykusuzluk Baş ağrısı Alınganlık Endişe Ağızda kuruluk Ağız ulseri Boyundaki ve omuzlarda kasılma ağrısı Bel ağrısı Kalp hastalıkları Hipertansiyon Astım Gastrit Mide ulseri Kolit Adet bozukluğu Vajinal enfeksiyon iktidarsızlık Erken boşalma Egzama gibi deri hastalıkları