Sosyal link, imleme, blog backlink, profil backlink, .edu, .gov backlink, wiki tanıtım, ziyaretçi defteri backlink, sözlük tanıtımı, forum tanıtımı, video backlink, dizin başvurusu, pingleme, whois, paravan blog, vb. backlink çalışmalarının webmaster dünyasında kabul gördüğü ismidir.
Google bize diyor ki 3 ana kriterim var ve siteni bunlara göre değerlendiririm :


Tasarım ie içerik yönergeleri
Teknik yönergeler
Kalite yönergeleri
Kalite yönergelerinin temel ilkelerinden birisi der ki : Buyrun buradan


Google özetle bize diyor ki, hileli yollarla, arama motorlarındaki sıralamanızı iyileştirmek adına pagerank aktaran bağlantılar almayın.


Arkadaşlar seo adı kısa kendisi çok geniş ve derin bir kavramdır. Başarılı olmak için, Google yönergelerinden sapmayarak çok farklı stratejiler geliştirmek gerekir. Ancak ilk etapta başarısız olmamak adına Google'ın öğütlerini dinlemek bile yeterlidir.


Şunu asla unutmayın: Google’ u kandıramazsınız, sonunda fark eder. Sizler zeki, bilge olabilirsiniz estafullah. Ancak o botların arka planında, en az sizin kadar zeki ve sizin ayak uydurmaya çalıştığınız algoritmaları bizzat kodlayan kişiler var. Yani Google’a bir bot diye ile bakarsanız zararlı çıkarsınız. Bu nedenle, kalıcı bir başarı yakalamak istiyorsanız her şeyi kuralına göre yapın.