Son donemlerde erkeklerin yeni gozdesi haline gelen 4D anatomik kaş tasarımı estetik sektorunun getirdiği yeniliklerden bir tanesi. Kalıcı ozelliği bulunan ve kişiye ozel olarak kendi anatomisine uygun şekilde yapılan 4D anatomik kaş tasarımı, kaşını beğenmeyen, kaş problemi yaşayan veya surekli kaş aldırmak zorunda kalan erkekler icin kurtarıcı bir cozum sunuyor. 4D anatomik kaş tasarımının yaratıcısı Estetik Kocu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Ozkan, erkeklerin ozellikle kaş estetiğindeki yeniliklerden kadınlara gore daha fazla yararlanmaya başladığını ve artık kalıcılığa onem verdiklerini belirterek yalnızca kaşların değil gozlerin de on plana cıkmasını istediklerini soyledi.


4D ozellikli kalıcı kaş tasarımını tercih eden erkeklerin kadınları geride bıraktığını belirten Didem Ozkan; “Bugune kadar alışılagelmiş kaş tasarımlarından artık sıkılanlar icin kaş tasarımına 4. boyutu getirdik. Kalıcı ozelliğe sahip olan ve 4D adını verdiğimiz bu uygulama kadınlara ve erkeklere de uygulanabiliyor. Ancak kaşını beğenmeyen, ceşitli sorunlardan dolayı kaş problemi yaşayan veya surekli kaş aldırmaktan bıkan erkeklerin gosterdiği ilgi hızla artmaya başladı. Cunku artık erkekler de modayı yakından takip ederek kişisel bakımlarına oldukca onem gosteriyorlar. Evliliğe, yeni bir işe ya da hayatında yeni bir doneme kaşlarıyla başlangıc yapmak istiyorlar.” dedi.
Erkek adam kaş alır mı tabusu coktan yıkıldı
Kalın kaşlı olmak, kaşta yara izinin olması ya da seyrek kaşlı olmanın kadın veya erkek fark etmeksizin insanların kaderi olmaması gerektiğini ifade eden Estetik Kocu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Ozkan, ağrısız ve kanamasız bir yontem olan 4D anatomik kaş tasarımı sayesinde herkesin kendi doğallığına uygun bir kaşa sahip olabileceğini soyledi. Ozkan şoyle konuştu:
“Kaşlar, guzel bir yuzun en temel unsurlarından bir tanesi.Sackıranlar, travmalar, yanıklar, kazalar ve cilt rahatsızlıkları ya da kaşlarda doğuştan gelen problemler kişilerin gozlerini ve yuz guzelliğini golgeleyebiliyor. Bu istenmeyen durumlara karşı geliştirilen cozumler sayesinde erkeklerde oluşan farkındalık, erkek adam kaş alır mı tabusunu artık coktan yıktı ve erkekler de kalıcı cozum icin 4D kaş tasarımını keşfetti. Uygulama sayesinde kaşlara hacim verilerek daha genc ve dinamik bir goruntu yaratmak mumkun olurken ozellikle seyrek kaşlılar icin de başarılı bir cozum sunabiliyor. Aynı zamanda kaş yaraları kapatılabiliyor ve herkes kendi doğallığına uygun bir kaş tasarımına sahip olabiliyor.”
Sosyal medya ve selfie modası kaş tasarımı ihtiyacını artırıyor
Son donemlerde mobil teknolojilerin gelişmesine bağlı olarak yeni nesil arasında yaygınlaşmaya başlayan sosyal medya iletişimi ve selfie cekimlerinin kaş tasarımına olan ilgiyi artırmaya başladığını belirten Didem Ozkan, “Kaşların maskulen bir ifade yaratması sosyal cevreyi, motivasyonu ve de stili oldukca etkiliyor. Bu yuzden sosyal medya sayesinde icerik paylaşımının artması guzellik anlayışını daha da on plana cıkarmaya başladı. Paylaşılan resimlerde kendini beğenme arzusu arttı. İnsanlar daha guzel veya yakışıklık gorunmek, bunu da cevresiyle paylaşmak icin yuzunde beğenmediği her detayı estetik cozumler sayesinde giderebilme ozgurluğune sahip olmaya başladı. Bu durum estetik sektorune ilgiyi artırdı. Gunumuzde daha cok kaş bolgelerinden şikayet ederek bize başvuranların sayısı da artmış durumda. Bu anlamda sosyal medyanın ozellikle kaş tasarımında bir ihtiyac yarattığını gorebiliyoruz.” acıklamasını yaptı.