Ubisoft'un koklu oyun serisinin son halkası Assassin's Creed Odyssey'de tavuklar cıldırmışcasına oyunculara saldırıyor. Genel yapısı ve oynanışı itibarı ile Assassin's Creed Origins'e cok benzemesiyle eleştirilen, buna karşın hem otoritelerden hem de oyunculardan oldukca iyi notlar almayı başaran Assassin's Creed Odyssey'de bu gunlerde azılı bir duşmanla cebelleşiliyor: Tavuklar.
Her ne kadar oyunda aslanlar, yaban domuzları, vahşi kopekler gibi kanınıza susamış hayvanlar olsa da bunlardan gelecek saldırılara zaten hazırlıklı oluyorsunuz. Ancak tavuklar sinsi, kucuk ve fazlasıyla agresif davranışlar sergiliyorlar. Ustelik bir goreve hazırlanırken durduk yere ustunuze ucarak saldırıya gecebiliyorlar.
Videodan da gorebileceğiniz uzere bir tavuk durduk yere saldırıya geciyor. Anlamsız fevri hareketiyle KFC tavuğu olmaktan kurtulamıyor. Bununla birlikte bazı oyuncular, tavukların toplu halde de saldırılar duzenlediğini ve bircok kez olmelerine sebep olduğunu belirtiyor.

Yaşanan bu 'tavuk vakası' hakkında acılmış bir Redditsayfası bile mevcut. Tavukların bu davranışı uzerinden komplo teorileri kuranlar ve tavukların 'Pers kuşu' olarak adlandırılmasından dolayı bir 'intikam hikayesi' olduğunu iddia edenler dahi var. Reddit'te donen tartışmaya goz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
Kaynak : https://kotaku.com/assassins-creed-odyssey-players-are-getting-their-asses-1829584608