Dunyanın en populer battle royal oyunlarından biri olan Fortnite, bu hafta başlayacak Fortnite İcerik Ureticilerini Destekleme Etkinliği ile birlikte icerik ureticilere para kazandırmaya başlayacak. Epic Games tarafından Fortnite’ın populerleşmesine ve yaygınlaşmasına yardımcı olan icerik ureticilerin desteklenmesi amacı ile duzenlenen Fortnite İcerik Ureticilerini Destekleme Etkinliği, bu hafta yayınlanacak guncelleme ile birlikte başlayacak ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.
Etkinlik boyunca Fortnite oyuncuları bir icerik ureticisini desteklemek istediklerinde, Battle Royale modunda ‘İcerik Mağazası’na, Dunyayı Kurtar modundaysa ‘Ganimet’ sekmesine giderek ‘Bir İcerik Ureticisini Destekle’ butonuna tıklamaları ve karşılarına cıkan kutucuğa desteklemek istedikleri yayıncının etiketini yazmaları gerekiyor.

Oyuncular, soz konusu kutucuğu onayladıktan sonra 14 gun boyunca her turlu V-Papel harcamalarında etiketini girdikleri icerik ureticisini desteklemiş olacaklar. Desteklemek icin V-Papel’lerin para ile satın alınmış ya da ucretsiz olarak kazanılmış olması etkili olmayacak. Oyuncular, 14 gunun sonunda aynı kişiyi desteklemeye devam edebilirler ya da farklı bir icerik ureticisini desteklemeye başlayabilirler.
İcerik ureticileri, kendilerini destekleyen oyuncuların her 10 bin V-Papel’lik harcamaları icin 5 dolar ya da bulundukları ulkenin yerel para biriminde 5 dolara denk destek almış olacaklar. Etkinliğe Fortnite ile ilgili icerik ureten hemen her icerik ureticisi katılabilir. Ancak elbette ki bazı şartlar bulunuyor. İşte katılım icin tum icerik ureticilerinin uyması gereken şartlar:
Son 30 gun icinde duzenli olarak Fortnite icerikleri uretmiş ve paylaşmış olmak. Buyuk sosyal medya platformlarından en az birinde 1.000’den fazla takipci sahibi olmak. İşbirliği Anlaşması’nı kabul etmek ve İcerik Ureticileri İcin Davranış Kuralları’na uymak. Epic’in desteklediği bir yontemle odeme kabul edebilmek. Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/fortnite-icerik-ureticilerine-para-kazandiracak-40980320