İnternet uzerinden canlı yayın ve video platformu olarak faaliyet gosteren Kaliforniya merkezli DLive, yeni uygulaması "Ganimet Kutusu" ile artık izleyicilerine de kazanma imkanı sunuyor.
İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? DLive'da artık izleyiciler de canlı yayını izlerken surekli olarak ganimet kutusundan Lino puan kazanıyor ve isterlerse bu puanları yayıncıları desteklemek icin kullanabiliyor. Ganimet kutusunun daha hızlı dolması icin ise sitedeki chat/sohbet kısmına yazmak ve yayında daha uzun sure vakit gecirilmesi gerekiyor. Bu sayede izleyiciler yayın sırasında daha aktif rol alıyor ve kazandıkları Lino puanları bağışlayarak yayıncılara daha fazla destek olabiliyorlar.
Platformda kazanc nasıl sağlanıyor?

İzleyenler beğendikleri yayınlara bağış yaparak yayıncıların puan kazanmalarını sağlarken; Lino Network de yayıncıları icerik bonus puanları ile odullendiriyor. İcerik oluşturucular bu şekilde topladıkları Lino puanları paraya cevirebiliyor.
Yayıncılar tarafından buyuk beğeni toplayan ozellik ise; diğer platformlarda odul ve bağışlar para birimi olarak gosterilirken DLive'da Lino puanlar sembollerle yayıncılara gonderiliyor. İsteyen katılımcı, yayıncılara; "limon, dondurma, elmas ve ninjaghini" olarak bağış yapabiliyor. Bu da yayıncı ve izleyici arasındaki etkileşimi artırıyor.
Onceki HaberLeague of Legends Dunya Şampiyonası Rekor Kırdı