Epic Games tarafından geliştirilen ve tum dunyada 200 milyondan fazla oyuncusu olan Fortnite, eğlencenin hayal gucuyle sınırlı olduğu yepyeni bir oyun moduna kavuşuyor. Kreatif adlı mod oyunun yakında başlayacak 7. sezonuyla birlikte tum oyuncuların erişimine acılacak. 7. sezon Savaş Bileti sahipleri ise bugunden itibaren bu yeni modu deneyebilecekler.
İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?Eğlencenin sınırı yok!

Fortnite Kreatif'te oyuncular tamamen kendilerine ozel bir adaya sahip olacak ve bu adayı istedikleri gibi şekillendirebilecekler. Adada ister tek başına ister arkadaşlarıyla ceşitli parkurlar ve oyunlar tasarlayıp, hayal ettikleri Fortnite adasını yaratan oyuncular daha sonra bu dunyada sınırsızca eğlenebilecekler. Kreatif mod icin yayınlanan tanıtım videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
Oyuncular bu yeni moda girmek icin ana menuden "Kreatif" modunu secip "Oyna"ya basacaklar. Ardından boş bir alanda karşılarına cıkan altın yarıktan gecip kendilerine ozel 4 adadan birini secerek istediklerini yapabilecekleri adaya girecekler. Oyuncuların bu adalarda yaptıkları her şey otomatik olarak kaydedilecek.
Oyuncular eşyalar arasına eklenen yeni bir alet olan cep telefonu ile adada gordukleri her nesnenin yerini ve duruşunu değiştirebilecekler. Herhangi bir malzeme sınırının olmadığı modda, oyuncular istedikleri şeyleri inşa edebilecekler. İşleri biraz daha kolaylaştırmak icin geliştiriciler tarafından onceden hazırlanmış pek cok yapı da oyuncuların hizmetinde. Bu yapılara ve oyunda yer alan tum araclara, silahlara, eşyalara oyundaki inşa menusu icerisinden ulaşmak mumkun. Ayrıca oyuncular aynı menu icerisinden kendi Hazine Sandıklarını da oluşturma imkÂnına bile sahipler. Yani Kreatif moddaki tek sınır oyuncuların hayal gucleri.
13 Aralık'ta Acılıyor
Fortnite Kreatif 13 Aralık'tan itibaren tum oyuncuların erişimine acılacak. Fakat o tarihe kadar beklemek istemeyen oyuncular 7. sezonun Savaş Bileti'ni alarak bugunden itibaren Kreatif modun tadını cıkarabilirler. Fortnite Kreatif modu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve icerik ureticileri tarafından oluşturulan haritaları gormek icin epicgames.com/fortnite/tr/news/creative?lang=tr adresini ziyaret edin.
Onceki HaberMinikler Bilim Seti ile Bilim İnsanı Olmaya Aday! Sonraki HaberQualcomm, Katlanan Telefonlara Hazır