PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında sayısız oyunun geliştirilmesine olanak sağlayan Unreal Engine oyun motorunun da sahibi olan Epic Games, geliştiricilere satışlarından %88 oranında pay veren oncu nitelikteki cevrimici mağazasını duyurdu. Kısa sure icerisinde ozel olarak secilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla birlikte acılacak olan mağaza, 2019 yılı icerisinde ilave oyunlar kabul etmeye ve başka platformları da desteklemeye başlayacak.
İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? Epic Games mağazasının kapıları farklı oyun motorlarıyla geliştirilmiş tum oyunlara acık olacak. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında Unreal, Unity ve diğer oyun motorlarıyla geliştirilmiş oyunlar bulunuyor. Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunların sahiplerini ise buyuk bir fırsat bekliyor. Epic Games, Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara ozel olarak, oyun motoru lisansı icin geliştiricilerin odemesi gereken telif hakkı payından feragat edecek.
Epic Games mağazasına has, emsalsiz bir ozellik ise İcerik Ureticilerini Destekleme programı. Bu program sayesinde geliştiriciler, aralarında Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10.000'den fazla icerik ureticisine ulaşabilecekler. İcerik Ureticilerini Destekleme programı, oyun geliştiricilerine sağladıkları katkılardan dolayı icerik ureticilerini odullendirecek. Programla ilgili daha detaylı bilgi icin https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/support-a-creator-faq adresini ziyaret edebilirsiniz.
Epic Games'in kurucusu ve CEO'su Tim Sweeney, mağazayla ilgili olarak, "Geliştiriciler olarak uzun zamandır makul fiyatları olan, bizi oyuncularımıza doğrudan ulaştıran bir mağazanın hayalini kuruyorduk. Fortnite'ın başarısı sayesinde imkÂnlarımızı diğer geliştiricilerle paylaşarak bu mağaza hayalini gercekleştirebileceğiz." dedi.
Epic Games mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler 6 AralıkPerşembe gunu duzenlenecek olan The Game Awards esnasında verilecek. Epic Games mağazası ve şirketin diğer urunleri hakkında en son gelişmeler icin epicgames.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Onceki HaberDaimler, Turkiye'de 5'inci Yılını Kutluyor!