Mars'a taşınma masrafının ne olacağını merak ediyorsanız, Elon Musk'ın bu konuda bir fikri var gibi gozukuyor. Unlu yenilik onderinin soylediğine gore Kızıl Gezegen'e bir yolculuğun bedeli "sadece" 500.000 dolar olacak ve hatta bir gun bu fiyatın cok daha altına inmesi bile mumkun olabilir.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Twitter uzerindeki bir soruya cevap veren Musk, uzay yolcularının yolculuk masrafını karşılamak icin "Dunya'daki evlerini satmalarını" onerdi. Sonuc olarak gideceğiniz yerde o eve ihtiyacınız olmayacak.
Musk'ın verdiği sayının hÂl muazzam bir miktar olduğu kesin. Ancak SpaceX'in Falcon 9 roket fırlatmalarının ortalamada 57 milyon dolara mal olduğu duşunulurse, bu hesaplamanın mantıksız gozukmediği soylenebilir. Ayrıca bu fiyat ile herkes olmasa da, en azından ev sahipleri de secili azınlığın icerisine girmiş oluyor.
SpaceX'in kurucusu ve CEO'su olarak Musk, gunumuzde uzay yolculuğu uzerinde en cok sesi duyulan isimlerden biri ve insanlığı bir uzay ırkı yapma konusunda kararlı gozukuyor.
Cesur iddiaları ile destekcilerin olduğu kadar eleştirmenlerin de ilgisini ceken Musk, Twitter uzerinde yapılan bazı yorumlar ile yasal problemlerin ortaya cıkmasına bile sebep olmuştu.
Tabi ki kesin bir yolculuk fiyatı icin hÂl en azından birkac yıl daha beklememiz gerekecek ancak buyuk olcekli uzay yolculuğu ihtimali, her gecen gun biraz daha gercekci gozukuyor.
Onceki HaberProject Ara Olmedi mi? İşte Yeni Google Patenti Sonraki HaberOnePlus, 5G Teknolojisini MWC'de Tanıtacak