Google'ın Gmail'i her ay 1.5 milyar insan tarafından kullanılıyor ve 5 milyon iş yeri, hizmeti G Suite'in bir parcası olarak kullanırken hizmeti en cekici yanlarından biri icerisinde yer alan guvenlik onlemleri olarak goruluyor.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Firma, makine oğrenimi (ML) kullanımı ile spam, phishing ve kotu amaclı yazılımların (malware) %99.9'unun kullanıcıların gelen kutularına ulaşmasını engelleyebiliyor. Ancak Google'ın acık kaynaklı makine oğrenimi cercevesi TensorFlow'u kullanılarak eklenen yeni onlemler ile arama devi her gun 100 milyon spam mesajı daha engellemeyi başardı.
Google, artık eskiden fark edilmesi cok zor olan spam kategorilerini de engelleyebiliyor. TensorFlow'u kullanarak gelen e-postaları tarayan firma, fotoğraf tabanlı mesajları, gizli icerikleri bulunan e-postaları ve gercek trafik icerisine kucuk boyutlu spamlar saklamaya calışan yeni domain'lerden gelen mesajları engellemeyi de başarıyor.
ML, insanların fark edemeyecekleri kadar buyuk veri gruplarındaki desenleri belirleyerek Google'ın spamları yakalamasına yardımcı oluyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde yeni spam taktiklerine uyum sağlamak ve her kişi icin spamları ozelleştirmek mumkun oluyor.
ML'in buyuk olcekte kullanılması hem karmaşık hem de zaman harcayan bir işlem olabiliyor ve bu yuzden de TensorFlow, ML kullanımını hem kolaylaştırmak hem de daha verimli hale getirmek icin pek cok parca iceriyor. Bu parcalardan biri olan TensorFlow Extended (TFX), Google'ın ML hatlarını hızlı ve standart bir şekilde kullanmasına yardımcı olurken TensorBoard, model eğitim hatlarının izlenmesine ve yeni modellerin kullanışlılıklarını hızlı bir şekilde değerlendirmeye imkan tanıyor.
Aynı zamanda TensorFlow, farklı modellerin paralel bir şekilde eğitimlerine ve denenmelerine de imkan tanıyan esnekliği de sağlıyor. Bu da işletmelerin en verimli yaklaşımı hızlı bir şekilde geliştirmelerine ve denemelerine imkan tanıyor.
Onceki HaberAOC'den G1 Serisine Yeni Monitor! İşte Ozellikleri Sonraki HaberLG G8 ToF Sensoru İle Gelebilir