Amazon sayesinde uzun zamandır teknoloji dunyasının gundeminde olan drone ile teslimatlar Kanada’da hayata geciyor. Birleşik Krallık ve Fransa’yı takip eden Kanada’da Drone Delivery Canada firması drone teslimatlarına 2017 sonu veya 2018 başı itibariyle başlayacak.
Drone Delivery Canada (DDC) perakendeciler, servis sağlayıcıları ve devlet kurumlarına drone teslimatlarıyla alakalı teknolojik destek veriyor. Şirketin CEO’su Tony Di Benedetto Kanada’da ticari drone teslimatları icin testlere başlayacak ilk şirket olacaklarını soyledi.

Kanada’nın Alberta bolgesindeki Foremost koyunde başlayacak olan drone teslimatı testleri, yaklaşık 500 kişinin yaşadığı 2 bin 400 kilometrekarelik bir alanda gercekleştirilecek.
Sahip olacakları uydu yardımıyla uzak bolgelere de teslimat yapacak olan drone’lar, ozellikle ulaşımın zor olduğu bolgelerde hayat kurtarabilir. Testlerde kullanılacak olan drone’ların otonom ucuş teknolojilerine sahip olacağı da şirket tarafından paylaşıldı. Yiyeceklerden tutun da ilac ve market alışverişlerine kadar pek cok urunun teslimatını gercekleştirecek olan Drone Delivery Canada testlerinin 2017’nin ilk ceyreğinde başlayacağını da belirtelim.