Google, buyuk umutlarla kullanıma sunduğu ancak Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarla baş edemeyen Google+ icin yeni ozellikler eklemeye devam ediyor. Uygulama icin gectiğimiz gunlerde resim kalitesini bozmadan veriden tasarruf etme yontemi olan RAISR’ı tanıtan Google, 24 Ocak’ta bir dizi yeni ozelliğin daha ekleneceğini duyurdu.

Google’ın vadettiği yeniliklerden ilki etkinlik ozelliğinin tekrar Google+ platformunda kullanılabilecek olması yani kullanıcılar artık Google Takvim uygulamasıyla senkronize olan Google+ uzerinden organizasyonlar duzenleyip farklı organizasyonlara katılabilecek ancak bu ozellik Google+ uygulamasının G Suite kapsamına girdiği anlamına gelmiyor.

Uygulamadaki bir diğer yenilik ise Facebook ve Instagram’ın da yaptığı gibi Google+ uzerindeki paylaşımların altında da onemli olan yorumlar on plana cıkarılırken kalitesiz(ve spam niteliği taşıyan) yorumlar ilk etapta kullanıcılara gosterilmeyecek ancak kullanıcılar isterlerse ‘’tum yorumları gor’’ seceneğine tıklayarak paylaşımla ilgili butun geri donuşleri inceleyebilecek. Şirket ayrıca resimlerin ayrıntılı bir şekilde incelenebilmesi icin web surumu icin yakınlaştırmayı da daha işlevsel hale getirecek.

Eski surume donmek mumkun olmayacak

Tabi butun bu yenilikler klasik Google+ icin bir veda niteliği taşıyor. Zira Google, bu yeniliklerle birlikte platformun eski surumunu kapatılacağını ve yeni, daha iyi bir surum uzerinde calışılacağını belirtti. Yani 24 Ocak’tan sonra şu an Google+ acıldığında sol alt koşede gorulen ‘’Klasik surume geri don’’ ifadesi kaldırılacak ve kullanıcılar tamamen yeni surumu kullanmak zorunda kalacaklar.

Sizler de 24 Ocak'a kadar yeni surumu test edebilir, eski surumle olan farklılıklarını gorme şansı elde edebilirsiniz. Yeni surumu incelemek icin yapmanız gereken tek şey platformu actığınızda karşınıza cıkan ''Yeni Google+ ile tanışın'' ifadesinin altındaki ''Başlayalım'' seceneğini tıklamak.