Kadınların sıklıkla karşılaştıkları bir sorun olan vajina kokusu, oldukca rahatsız edici bir problem olduğundan, bir an evvel bu sorundan kurtulmak gerekir. Peki, kadınlarda vajina kokusu nasıl giderilir? İşte bitkisel cozum yontemleri…

Bakteri ve mantar enfeksiyonu, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, hijyen eksikliği gibi mutenevvi nedenlerden dolayı vajina kokusu ile karşılaşılır. Kadınların zaman zaman muzdarip olduğu vajina kokusundan kurtulmalarına, doğanın sunduğu bitkilerle hazırlanan şifalı receteler yardımcı olabiliyor. Bel soğukluğu, aşırı şekerli gıdalar tuketmek, genital siğil, dar giysiler gibi sebeplerden de husule gelen vajina kokusuna bitkisel cozum yontemleri sizlerle.
Vajina Kokusuna Doğal Cozum

* Vajinadan yayılan balık veya pas gibi kokuların doğal yontemlerle tedavisi icin tarcın, sarımsak, narenciyeler, su ve neem yaprağı kullanılmalıdır.
Tarcın ile vajina kokusu tedavisi
* 1 adet cubuk tarcını ve 2 kakuleyi ateşte kızartıp gazlı beze sarın. Bu bezi daha sonra vajinaya 20 dakika boyunca koyun. Gunde 3 kez uygulayın, kokudan eser kalmayacak.
Sarımsak ile vajina kokusu doğal tedavisi
* Sarımsak doğal antibiyotiktir. Vajina kokusunu da azaltmada etkili olan sarımsağın kullanımı ise şoyledir: Birkac adet sarımsağı ezin ve macun kıvamına getirdikten sonra vajina dudaklarına surun. 10 dakika sonra banyo yapın. Sarımsak vajinada kokuya neden olan bakterileri oldurecektir.
Neem yaprağı
* Neem yaprağını suda iyice kaynatıp soğumaya bırakın ve daha sonra suyu ile vajinayı yıkayın.
Narenciyeler
* Bol miktarda portakal, limon, greyfurt, uzum ve ananas gibi narenciyeleri tuketin.
Su
* Su vajina kokusunu tedavi etmek icin en iyi yollarındandır. Vajina kokusundan kurtulmak icin gunde 8-10 bardak su icin.